PIELĘGNACYJNY KWIATOWY PEELING DIY DO CIAŁA.

Receptura:


3 łyżki soli gruboziarnistej
3 łyżki cukru
2 łyżeczki zmielonych suszonych płatków kwiatów (np. tzw. bzu czyli lilaka lub lawendy)
lub
1 torebka herbatki zielarskiej z ulubionych ziół/kwiatów np. kwiatu lipy
3 łyżki oleju kokosowego bezzapachowego
1 łyżka oleju migdałowego
kilka kropel olejku eterycznego o preferowanym zapachu (stosownie do użytego suszonego składnika, np. olejku lawendowego)

Pielęgnacyjny kwiatowy peeling DIY to kosmetyk ścierający i pielęgnujący skórę. Nie należy go użytkować jako podstawową substancję zmywającą kurz, pył, sebum ani pot. Peeling skutecznie złuszcza, delikatnie nawilża i natłuszcza skórę, dzięki czemu nie musimy po nim stosować balsamu ani masła do ciała.

  1. Składniki suche mieszamy w całkowicie suchej miseczce.
  2. Jeśli olej kokosowy jest w postaci stałej należy go rozpuścić w kąpieli wodnej.
  3. Dolewamy stopniowo oleje i mieszamy mieszankę. Konsystencja powinna przypominać mokry nadmorski piasek. Jeśli z uwagi na różnice w typie składników wyjdzie wam ta konsystencja zanim dolejecie podaną ilość olejów, należy przerwać dolewanie i zostawić go do innego kosmetyku. Peeling nie powinien mieć konsystencji całkowicie rzadkiej.
  4. Gotowy kosmetyk odstawiamy na ok. 10 min przed pierwszym użyciem. Całość przekładamy do suchego, zakręcanego słoiczka (najlepiej szklanego lub po kremie, ma być całkowicie szczelny) i trzymamy w lodówce do miesiąca czasu. Przed każdym użyciem należy się upewnić, że nie zmieniła się jego forma.0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Akcje kulinarne

Jesienne Superfoods

Twitter Updates

Meet The Author